DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Pomůcky CB

Brejku poť = co to má znamená ??

Brejk - to je taky tak trochu neštěstí !!. Slovem “Brejk" (z anglického break = přerušení, pauza) vstupujeme do probíhajícího hovoru.  Je to jakýsi běžný lidový kolorit, který ale nadělá více škody než užitku. Na pásmech by se tento výraz měl použít, ale pouze v případě opravdu velké nouze (například stav ohrožující život) nebo jiné události, která opravdu nesnese odklad.

Vtipné na tom je, že „brejkem” se běžně ohlašují stanice například v CB závodech - a pro volaného se s tím nevyřeší zhola nic. Žádná konkrétní identifikace volající stanice. Takže neví, kdo ho vlastně volá. Navíc pokud je „brejků” víc, tak stanice, která by měla řídit hovory už tím tuplem netuší, že se brejkují Franta Vyšné Vlkodlaky a Pepa Salašáry. Takže řekne „brejku poť” a samozřejmě začnou hovořit obě stanice zároveň. Ani případné rozdělení na prvního a druhého „brejka” není úplně řešení, protože se „brejkovací” stanice nemusí navzájem slyšet a kdo byl první a kdo druhý je ve hvězdách.

Pokud už potřebujeme z nějakého důvodu vstoupit do probíhajícího hovoru (vždy by pro to měl být nějaký opravdu vážnější důvod, jinak je slušnost počkat až si stanice vymění informace a zavolat až pak jednu nebo druhou z nich), a vždy bychom to měli dělat volačkou. Pokud máme volačku delší, je možné použít třeba i jen jméno (Franta Vyšné Vlkodlaky je například trochu delší), nebo něco čím volané stanici dáme najevo svou identifikaci - aby nás pak mohla konkrétně zavolat. A když už tedy nutně musíme na CB či PMR „brejkovat”, protože to jinak neumíme, tak to dávejme i s tím jménem - například „Brejk Franta”. To je výrazně lepší.

Na druhou stranu je pak nutno upozornit, že mezi jednotlivými relacemi by stanice měly dělat mezeru, abychom se tam aspoň s tím jménem vešli. To se často neděje a bylo by fajn při provozu na to myslet. Počítejte si před zaklíčováním raz-dva-tři. Časem to přejde do krve samo.Opak je pravdou, a pokud napřed pořádně neposlouchají a „zabrejkují” tak si zadělají na celkem slušnou ostudu. Ono  poslouchá dost lidí tzv. „za bukem” a tyhle excesy jsou pak vítanou humornou vložkou na setkáních.

Nešvarem je „brejkovaní“v průběhu spojení při výměně koordinátu,abych si zajistil přednostní místo a byl první na další spojení.Pouze se prodlouží spojení pro nutnost opakovat koordináty.Korunou je vstup stanice která vstoupi do hovoru vychrlí co má na duši a zmizí.HI HI.

                                                                                               329 HEK-Jindra-Karviná 73!For All


..

http://www.cbpmr.cz/lokatorova-mapa-gps.html   Vyhledavaní čtvercu podle lokátoru

http://www.cbpmr.cz/vyskopis.html  Výškopis mezi 2  lokátory